W swoim życiu przeczytałam już tysiące CV. I kiedy pomyślę, że za każdym z nich krył się człowiek i jego historia, nieustannie mnie to porusza. W jednym dokumencie mieści się tyle lat i perypetii… Może dlatego czasami tak trudno kandydatowi lub kandydatce wybrać to, co jest najważniejsze?

Jako rekruterka oceniałam, wybierając te dokumenty, które opisywały doświadczenia najbardziej zbliżone do profilu wolnego stanowiska. Jako doradczyni zawodowa – wspieram, sugerując poprawki. W obu rolach bardzo często dochodziłam i nadal dochodzę do wniosku, że opisywane dokonania kandydatki lub kandydata nijak się mają do tego, czego szukam. I co dokładnie opisałam w ogłoszeniu (lub zrobił to inny pracodawca). 

Nie wiem na jakim etapie zmiany pracy jesteś. Czy dopiero o tym myślisz? Czy już działasz? Może nawet masz ofertę, na którą planujesz aplikować? 

Bo dzisiaj punktem wyjścia będzie oferta pracy – bardzo konkretna. Teraz czas, by jej poszukać! Jak możesz to zrobić?

  • Sięgnij do takiej która wcześniej zwróciła Twoją uwagę. 

  • Wyszukaj w internecie aktualną oferty pracy na stanowisko, o którym myślisz. 

  • A jeśli nie masz totalnie pomysłu, to wybierz pierwszą z brzegu z portalu z ogłoszeniami.

Nauczę Cię metody porządkowania informacji na temat pracodawcy. Z powodzeniem możesz ją wykorzystać w przyszłości z innymi ofertami. Jednak najlepiej gdybyś pracował/a na ofercie, która jest zbliżona do Twojego celu zawodowego.

Ofertę wydrukuj bądź miej ją przed oczami na monitorze komputera.

Podziel kartkę na 4 części według instrukcji poniżej.

Analizując ogłoszenie wypisz wymagania pracodawcy w poszczególnych kategoriach.

Zaznacz, które wymagania spełniasz. Przypisz do nich konkretne informacje (na przykład liczbę lat doświadczenia, przykłady zrealizowanych projektów).

Jak tak na spokojnie patrzysz na wypisane wymagania, to która ćwiartka jest Twoją najmocniejszą? Jakie umiejętności możesz zdobyć w najbliższym czasie? Koniecznie daj znać w komentarzu!

I teraz najważniejsze – w swoim CV podkreśl te aspekty, które wpisują się w profil interesującego Cię stanowiska. Ważne, by pracodawca przeczytał o tym, co jest dla niego najbardziej interesujące. I z ogromu Twoich doświadczeń w pierwszej kolejności zobaczył te, których najmocniej poszukuje. 

Powodzenia!

Dbaj o siebie,

Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *